AudioPlus AS
Tinnitus
Generelt om tinnitus
Rehabiliteringstilbud
Hørselsrehabilitering
Hørselssansen
Høreapparater tildelt via NAV
Rehabiliteringskontrakt
Høreapparater
Tekniske hjelpemidler
Audiopedagogtilbud
Leverandører
Bedriftshelsetjenester
Støykartlegging
Tjenester
Hørselsvern
Hørselsvern for jegere
Referanser Soundscope 30+
In - Ear Monitoring
Lydøret
Referanser lydøret
Elacin formstøpte støypropper
Lyttehjelpemidler
Skranketelslynger
Kurs og seminarer
Service produkter
Etiske retningslinjer
Samarbeidspartnere
Om oss
Kontakt oss
Avdeling Støren
Avdeling Melhus
Avdeling Stjørdal
Avdeling Hemne
Avdeling Trondheim
Autorisert audiopedagog
Formstøpte aktive/passive hørselvern for jegere og skyttere
Formstøpte soundscope er et knallgodt produkt som vi har fått mange gode tilbakemeldinger på fra våre kunder. Hørselen er beskyttet mot skadelig skuddlyd, samtidig som jegeren hører omgivelseslyd og jaktradio godt på begge ørene. Lydgjengivelsen er utmerket og jegeren kan justere lydnivå på omgivelseslyd inntil + 30 dB etter behov.
I forhold til den standariserte øremuslingen som mange jegere bruker på et øre for å få radiokommunikasjon, slipper jegeren nå å ha ledning opp til øret, samt at retningshørselen er mye bedre ivaretatt med jegerproppene. Mikrofonene ligger skjult i ørene og dermed oppstår det ikke plagsom vindsus. Når skudd avfyres dempes lyden med inntil 30 dB via den passive funksjonen i Soundscope. Via en halsteleslynge som kobles opp mot jaktradio, kan jegeren få med seg radiokommunikasjon uten at omgiveleslyder forringes.
Soundscope egner seg utmerket til instruktører og standplassledere som har behov for både beskyttelse av ørene og mulighet for kommunikasjon med skytterene. Soundscope er formstøpt etter øret og sitter dermed godt uten fare for å falle ut av ørene. Det er god komfor med Soundscope som gjør at jegeren, skytteren eller instruktørene kan ha hørselsvernet i ørene hele dagen uten å bli klam og sliten. I tillegg kan soundscope også benyttes som passive hørselsvern i andre sammenhenger når det er behov for hørselsvern. Mikrofonens plassering på Soundscope gjør at bruker ikke blir plaget av sjenerende vindsus.
Les forøvrig våres referanse på Soundscope
Ordninære priser er som følger:
Soundscope 30 Plus:
4500 kr inkl. mva (Tidligere pris: 6000; )
Avstøpning pr øre:
250 kr
Justering etter hørselstest:
350 kr
Halsteleslynge spesialtilpasset jaktradio:
2500 kr inkl mva
Halsteleslynge med 3,5 mm jackplugg:
1500 kr inkl mva
08-11. april 2010 kommer vi til å ha stand på Villmarksmessen på Lillestrøm i Hall C sammen med Hørselshemmedes Landsforbund (HLF) Der vil det også bli mulighet for å teste hørsel gratis.
Velkommen!
Admin